22Bet Македонија

22Bet е една од поновите обложувалници на светскиот пазар. Иако потекнува од Кипар, позната е не само во Европа, туку и во светот. 22Bet привлекува огромен број на клиенти поради своите атрактивни понуди за обложување. Големиот избор на понуди ви овозможува да се обложувате на различни натпревари. 22Bet спортската обложувалница нуди одличен сооднос на исплата од дури 97,8%, и е одличен избор за професионални коцкари.

Вистински рејтинг на 22Bet во Македонија 92/100

Бонус за Добредојде

Добијте специјален бонус до €122

Добијте Бонус

Како да Добиете Бонус?

Предности на 22Bet

 • Над 3000 казино игри за играње
 • + 50 спортови за обложување на пари
 • Опции за обложување во живо
 • Служба за поддршка на корисници 24/7
Регистрирајте Се

22Bet добредојде бонус – Добро ни дојдовте!

Повеќето онлајн казина нудат различни бонуси за своите корисници. Добредојде бонусот е дел од секоја онлајн обложувалница. 22Bet има најдобра вредност доколку се спореди со останатите обложувалници. Добредојде бонусот изнесува 100% на вредност до 7500 денари на вашата прва уплата. За да се искористи добредојде бонусот, треба да се уплати пет пати на купони со најмалку три средби со коефициент од најмалку 1.40. Вредноста на добредојде бонусот може да се искористи во рок од седум дена.

22Bet регистрација – Како да се регистрирате?

Една од предностите на 22Bet веб-страницата е што има интуитивен и лесен интерфејс за навигација. Дури и да сте почетник во обложувањето, лесно ќе се снајдете на веб-страницата. Процесот на регистрација е лесен и се состои од неколку чекори:

Регистрирајте Се

Рецензија на 22Bet

Иако нова, 22Bet е присутна во многу земји во светот, вклучувајки ја и Северна Македонија. Брзиот пораст на корисници се должи на тоа што 22Bet нуди широк избор на услуги за своите корисници. 22Bet интерфејсот е лесен за користење, и достапен на повеќе од 50 јазици. Играчите од Северна Македонија можат да го користат и на македонски јазик, па полесно можат да се снајдат и да ги користат услугите кои се достапни. Предностите на 22Bet онлајн спортската обложувалница се следните:

 1. Голема понуда на спортови на кои можете да се обложувате
 2. Онлајн казино и онлајн слот машини
 3. Игри во живо
 4. Бонуси за играчите и обложувачите
 5. Апликација за мобилен телефон и таблет

22Bet Северна Македонија обложувалница – Понуда и услуги

Една од главните погодности на 22Bet обложувалницата е бројот на облози на кои можете да се обложите за даден натпревар. Достапни се повеќе од 1500 опции за најпопуларните фудбалски обложувања како што е Лигата на шампиони и Светското првенство. Покрај основните облози, постојат и други опции за обложување како хендикеп, начини на постигнување гол, временски период за постигнување на гол и сл. Исто така постојат повеќе опции и за обложување во помалите лиги. Како на пример, можете да се обложите во над 1000 постоечки опции на натпревари од Купот на Англија.

Уште една погодност вредна да се спомене се коефициентите. Додека повеќето од коефициентите се изедначени со другите обложувалници, постојат и коефициенти кои во 22Bet се често пати подобри од конкуренцијата.

22Bet типови на обложување

22Bet е сигурна платформа за обложување. Со интерфејсот кој е достапен на македонски јазик на 22Bet платформата, секој обложувач ќе пронајде интересни тактики како и настани што му одговараат за обложување. Освен на популарните фудбалски натпревари, постои можност да се обложите и на други спортови како и на покер турнири, велисопедизам, пинг понг, пикадо и многу други настани.

Доколку сте љубител на помалку „чудни“ обложувања, 22Bet е вистинското место за вас. Покрај класичните спортови за обложување на 22Bet платформата, можете да се обложите и на други настани како што е временска прогноза, политика, Е-спорт и слично. 22Бет платформата е одлична и одговара на потребите на своите корисници.

Регистрирајте Се

22Bet казино – рецензија и преглед

22Bet казиното како дел од 22Bet обложувалницата во текот на изминатата година стекна голема популарност кај своите корисници. Тоа и не е така зачудувачки со оглед на предностите што ги нуди:

Иако дизајнот на 22Bet казиното е малку поразличен од останатите, веб-страницата е лесна за навигација и е достапен на повеќе од 50 јазици, вклучувајќи и македонски, каде можете да се чувствувате пријатно употребувајќи го својот јазик во комуникацијата.

Уплатата и исплатата се на високо ниво во 22Bet, и бројот на методи за уплата и исплата изнесува 195 методи. Депозит можете да извршите на било кој начин преку кредитни и дебитни картички, виртуелните е-паричници и многу други. На повеќето платежни методи скоро и да немате провизија во 22Bet казиното.

Што се однесува до исплатата, таа исто така е усовршена до максимум. Без провизија, вашите пари ќе бидат процесуирани со максимален рок од 24 часа. Најчесто пожелно е методот на исплата да биде ист како методот на уплата.

22Bet казино игри

Во 22Bet казиното ќе најдете голем избор на слот машини од познати провајдери како: Betsoft, Endrophina, Microgaming, Amatic и др. Имате воообичаени овошни слот машини и сложени видео слот машини, односно слот машини што ќе ги задоволат потребите и на најпребирливите играчи.

22Bet казиното во живо ви нуди да се коцкате во реално време на блекџек и рулет. Овој тип на коцкање станува се попопуларно во последно време а дилерите ви нудат чувство дека сте дел од вистинско казино.

Со еден збор, 22Bet е вистински избор за играчите кои бараат доверливо и модерно казино.

22Bet обложување во живо

За обложувањето во живо, исто така 22Bet нуди многу опции. Голем број на натпревари се достапни секојдневно, а коефициентите се ажурираат многу брзо. Достапно е обложување и во послабите лиги а не само за најважните натпревари во денот.

Регистрирајте Се

Банкарски опции – Методи на уплата и исплата

Доколку сакате да депонирате средства во 22Bet обложувалницата тоа можете да го постигнете на повеќе начини. Најчесто употребуваниот метод е преку кредитни и дебитни картички како што се Visa, Maestro и Mastercard, но исто така можете да депонирате средства и преку електронските паричници како што се Skrill, Neteller и други. Минималниот износ на депонирани средства е од едно до пет евра во зависност од методот на уплата и сите методи се без провизија.

Што се однесува до исплатата на вашите парични средства, 22Bet за разлика од другите онлајн обложувалници, од самиот почеток ја процесуира исплатата во рок од неколку минути до најмногу 5 работни дена и тоа без провизија. Што се однесува до начините на исплата, треба да бидете претпазливи во изборот на обложувалница и да се информирате за начините.

22Bet Мобилна апликација

Доколку не сакате повеќето од своето време да го минувате пред компјутер, 22Bet нуди поедноставно решение за обложување. Се што ви треба е паметен телефон или таблет. Преку било кој од овие уреди можете да пристапите до 22Bet, едноставно впишувајќи ја веб адресата во претражувачот. Вториот достапен начин е мобилната апликација која е компатибилна со Android или IOS оперативните системи. Превземајќи ја 22Bet апликацијата, можете да се обложувате преку вашиот паметен телефон или таблет. Мобилната апликацијата функционира беспрекорно и сите опции ви се достапни исто како и на десктоп верзијата.

Како до корисничката подршка?

Доколку имате некаков проблем, препорачливо е да се обратите на корисничката поддршка која ќе се обиде да најде решение за вашиот проблем во најскоро време. 22Bet корисничката поддршка е достапна 24 часа. Како најдобар метод за брзо и најефикасно решавање на вашиот проблем е разговорот во живо со оператор од центарот за поддршка. За жал, операторите не работат на македонски јазик, што е секако една непогодност, заради што ќе треба да им се обратите на англиски јазик.

Класичните методи како праќање на е-меил или телефонски број се исто така достапни и деталите ги имате на 22Bet веб-страницата. Доколку ви треба помош, не двоумете се да ги исконтактирате, иако ќе помине повеќе време додека проблемот биде решен. Се надеваме дека 22Bet обложувалницата ќе ја подобри својата работа во делот на корисничката поддршка и тоа поради фактот што секој играч има подеднаква важност во оваа компанија.

Регистрирајте Се

22Bet најчесто поставувани прашања

 • Дали 22Bet е легална во Северна Македонија?

  PКоцкањето во Северна Македонија е легално за жителите на Република Северна Македонија. Онлајн казината се исто така легални во Република Северна Македонија. 22Bet поседува меѓународна лиценца и сосема легално можете да поседувате сметка на 22Bet. Некои веб-страници се блокирани од страна на државата но и тоа е во процес на решавање. Најважниот фактор за да можете да се обложувате е да сте полнолетни односно да имате минимум 18 години.

 • Како да ја повлечам добивката од 22Bet во Северна Македонија?

  PСите депозити и повлекувања од вашата 22Bet сметка се моментални и автоматски. Начинот на исплата можете сами да го одберете дали преку банкарски трансфер на средства или преку некој од виртуелните е-паричници.

 • Дали можам да користам криптовалута како метод на плаќање?

  PКриптовалутата може да се користи како метод на финансирање на вашата сметка за обложување, но не сте во можност да се обложувате во оваа валута.